Anasayfa / Avrupa Yakası / Sarıyer İkinci El Saat

Sarıyer İkinci El Saat

İlçenin ismine ilişkin başlıca iki rivayet vardır: İlk rivayet göre, ilçede yıllarca altın ve bakır madeni çıkarıldığı için bugünkü Maden Mahallesi ile Şifa Suyu arasında sarı renkte yarlar oluştu. O nedenle ilçenin ismi önce Sarıya oldu, sonra da Sarıyer’e dönüştü. Bir diğer rivayet ise Sarıyer isminin aynı semtte yatan “Sarıbaba” isimli bir şahıstan geldiğidir.Erkek kol saati hareketli ana parçaları çark, nazım çark, vb. gibi yapay yakuttan yapılmış yatakların içinde döner. Bu mücevher yataklar o kadar serttir ki yıllarca dayanır ve sürekli kulla­nılmalarına karşın yıpranmaz.

Manivela uçları da mücevherlidir. Bu özellikleri Sarıyer ikinci el saat alım ve satış yeri olarak bulabilirsiniz. Sarıyer ikinci el saat alan yerler olarak üstelik Çoğu modern erkek kol saati, akreple yelkovan’­dan başka üçüncü bir kol da vardır. Bu kol sani­yerleri gösterir. Hata kimi erkek kol saatigünleri, ta­rihleri gösteren bir düzen de vardır. Bazı erkek kol saati otomatik olarak, kendi kendine kurulur. Bunlar ­da yarım daire biçiminde ağır maden bir kurs vardır. Bu kurs kolun her hareketiyle bir ileri, bir geri sallanır.

Kurs sallandıkça, saatin ana yayı ku­rulmuş olur. Yalın bir kilitleme düzeni ana yayın gereğinden çok kurulmasını önler. Sarıyer ikinci el saat alım satım olarak size yardımcı olabilecek bir siteyiz. Dikkatinizi çekerim bu sadece erkek kol saati için geçerli bir site değildir sitemizde bayanlarımızada özgü saat çeşitleri bulunur üstelik sıkılıp değiştirmek isteyeceginiz saatlerinizede en deger ücteti verebilecek bir sitedir. Sizde böyle bir şeye ihtiyacım var diyorsanız buyrun İkinci el Sarıyer saat alım satımında bulunarak sayfamızı inceleyebilirsiniz hadi ne duruyorsunuz sıra sizde.

Hakkında admin

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Eyüp İkinci El Vacheron Constantin Saat Alanlar

Eyüp İkinci El Saat Alanlar Eyüp İkinci El Vacheron Constantin Saat Alanlar, ...

0534 080 0882
× WhatsApp